Zajímavosti a odkazy


 


  • Předčasně ukončená pěstounská péče je aktuální výzkumnou zprávou organizace Lumos Česká republika. Jak často selhává pěstounská péče? Jaké jsou příčiny a rizikové faktory takového selhání? Je možné předčasnému ukončení pěstounské péče předcházet? Zpráva velmi precizně reprezentuje aktuální stav pěstounské péče v naší zemi.

  • Některé děti zažily ve své původní rodině násilí ze strany otce, matky nebo jiné blízké osoby. Zranění si pak nesou celým životem. Dobrou zkušeností v náhradní rodině je možné některá zranění zmírnit či vyléčit.  Zajímavou studii o špatném zacházení v dětství zpracovala v roce 2013 Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity.

  • Tři Marušky - dokumentární film, který v roce 2019 natočila ve své pěstounské rodině Marieta Poliaková jako svou absolventskou práci na VOŠP. Nahlédněte pod pokličku života v pěstounské rodině.


  • Přechodné pěstounství je dobrým byznysem? Unikátní výzkum organizace Lumos  jasně mluví o tom, že pěstouni na přechodnou dobu mají jinou motivaci...Nejčastějším důvodem je to, že rádi pečují o děti a chtějí dělat něco smysluplného. 

  • Analýza poukazuje na zájem o přijetí dítěte do pěstounské péče po výchově vlastních dětí. Co zájemce odrazuje od pěstounství a jaké faktory ovlivňují toto rozhodování?

  • Známé osobnosti o rodině a o tom, jaké to je, někam patřit. Spoty Hledáme rodiče.cz, ve kterých na podporu pěstounství a rodiny promlouvají např. Jitka Schneiderová, Roman Zach, Martha Issová, Ańa Geislerová, David Švehlík a další.


  • Zajímavý článek o dětech v ústavech Proč je důležité, aby dítě hned na počátku svého života mělo jednoho blízkého člověka, dostatek lásky a bezpečí? Kolik nejmenších českých dětí tuto možnost ještě stále  nemá?