Gustav, narozený v srpnu 2013

Gustav, narozený v srpnu 2013    

Gustav je zdravý chlapec menšinového etnika. Od svého narození byl jen krátce u matky, pak pobýval v péči příbuzných a v ústavních zařízeních. Nyní žije v dětském domově, kde také chodí do praktické školy. Nikdo z jeho rodiny ho nenavštěvuje ani jiným způsobem o něj neprojevuje zájem.

Péči o chlapce matka nezvládala a krátce po narození se o něj začala starat teta. Teta chlapce po 4 letech předala do dětského domova, chvíli pak byl chlapec v pěstounské péči osob blízkých jeho původní rodině. Nyní je Gustav v dětském domově. Má rád svoje jistoty, je rád s dospělými a dokáže dobře vycházet i s ostatními dětmi. Rád soutěží a hraje hry, někdy těžce nese prohru, to se pak zlobí. Potřebuje stále podněty a pozitivní motivaci. Velmi dobře přijímá individuální pozornost a pochvalu od dospělých. V dětském domově má také péči terapeuta a speciálního pedagoga.

Pro Gustávka hledáme pěstounskou nebo osvojitelskou rodinu. Chlapec potřebuje klidné a stále zázemí, laskavý přístup. Podporující je pro něj také péče psychologa, logopeda a speciálního pedagoga. Nyní má alespoň svou hostitelskou rodinu, za kterou je velmi rád.