Alenka, narozená v květnu 2019

Alenka, narozená v květnu 2019

Alenka je velmi pohledná holčička většinového etnika. Její matka je právně nezpůsobilá.

Z důvodu předčasného narození pobývala Alenka zpočátku v nemocnicích. Krátce o ní pečovala matka s partnerem, ale jejich péče nebyla dobrá, projevovaly se i známky agresivity vůči dítěti. Alenka je tedy od svého 3. měsíce umístěná v zařízení pro děti. Zde ji matka, přítel a babička zpočátku často navštěvovali. Nyní se jen telefonicky zeptají, jak se Alence daří, ale nenavštěvují ji. Protože se pro Alenku dosud nenašli tolerantní pěstouni, je přemístěna do jiného zařízení, kde může pobývat dlouhodobě.

Alenka se jen občas usmívá, nedožaduje se společnosti jiných lidí.  Ráda a vytrvale se dokáže věnovat jedné hračce nebo činnosti, která upoutá její pozornost. Takto je spokojená a ostatnímu dění kolem sebe pak nevěnuje pozornost. Stoupne si v postýlce, začíná ji i obcházet. Umí „paci, paci“ a občas řekne nějakou slabiku.

Holčička potřebuje péči neurologa, cvičí Vojtovu metodu. Je také v péči očního a plicního lékaře.

Pro Alenku hledáme pěstouny, kteří by jí dali klidný domov a zázemí. Péče o holčičku klade na pěstouny určité nároky ohledně zdravotní péče a spolupráce s odborníky, kteří se snaží podpořit co nejlépe vývoj a prospívání holčičky.