Alex, narozený v květnu 2017 a Karla, narozená v dubnu 2018

Alex, narozený v květnu 2017 a Karla, narozená v dubnu 2018

Sourozenci Alex a Karla jsou zdravé děti romského etnika. Po narození Karly docházelo mezi rodiči opakovaně k velkým neshodám. Děti jsou od ledna 2020 společně umístěné v zařízení.

Po častých konfliktech mezi rodiči matka odcházela z domova, s dětmi opakovaně pobývala v azylových domech. Bohužel, nadále nebyla její péče a starost o děti dobrá. Aley a Karla jsou umístěni v zařízení.

Alex je milý a klidný chlapeček, který si rád hraje. Je trpělivý a umí se soustředit. Má rád především klidové činnosti a hry. Navléká korálky, hraje si s autíčky a se zvířátky, modeluje z plastelíny, skládá Lego. Oblíbená má především zvířátka. Má rád ZOO a s oblibou chodí s tetami na procházky na farmu, kde se více dozvídá o životě zvířat. Obléká se sám, umí jezdit na tříkolce. Prohlíží si rád obrázkové knížky a poslouchá pohádky. Pro Alexe je důležitá pochvala, ocenění a povzbuzení.

Také Karla je při hře soustředěná a klidná. V zařízení má oblíbenou houpačku, ze které může sledovat, co se kolem děje. Ráda si hraje s kočárkem a s panenkami. Stejně jako Alex je holčička spíše klidné povahy. Užívá si individuální pozornosti tet, má radost ze společné hry.

Mezi sourozenci je pěkný vztah, mají se rádi a ví, že k sobě patří. Pro děti hledáme pěstouny, kteří jim nabídnou klidný domov a jistotu laskavého zázemí.