Sourozenci Aleš, narozený v květnu 2017 a Karolína, narozená v dubnu 2018

Sourozenci Aleš a Karolína jsou zdravé děti romského etnika. Po narození Karolínky docházelo mezi rodiči opakovaně k velkým neshodám a dnes už spolu nežijí. Děti jsou od ledna 2020 společně umístěné v zařízení.

Po častých konfliktech mezi rodiči matka odcházela z domova, s dětmi opakovaně pobývala v azylových domech. Bohužel, nadále nebyla její péče a starost o děti dobrá. Alešek a Karolínka jsou nyní v zařízení.

Alešek je milý a klidný chlapeček, který si rád hraje. Je trpělivý a umí se soustředit. Má rád především klidové činnosti a hry. Navléká korálky, hraje si s autíčky a se zvířátky, modeluje z plastelíny, skládá Lego. Oblíbená má především zvířátka. Má rád ZOO a chodí s tetami na procházky na farmu, kde se více dozvídá o životě zvířat. Obléká se sám, umí jezdit na tříkolce. Prohlíží si rád obrázkové knížky a poslouchá pohádky. Pro Aleška je důležitá pochvala, ocenění a povzbuzení.

Také Karolínka je při hře soustředěná a klidná. V zařízení má oblíbenou houpačku, ze které může sledovat, co se kolem děje. Ráda si hraje s kočárkem a s panenkami. Stejně jako Alešek je holčička spíše klidné povahy. Užívá si individuální pozornosti tet, má radost ze společné hry.

Rodiče v zařízení navštívili svoje děti jen jedenkrát. Matka často do zařízení telefonuje a komunikuje také mailem, když má zájem o zaslání fotografií dětí. O děti se telefonicky zajímají také obě babičky.

Mezi sourozenci je pěkný vztah, mají se rádi a ví, že k sobě patří. Pro děti hledáme pěstouny, kteří jim nabídnou klidný domov a jistotu laskavého zázemí.