Marek, narozený v březnu 2014

Marek je zdravý chlapec většinového etnika. Žil s rodiči, kteří měli mezi sebou opakovaně vztahové problémy. Chlapec zažíval stresující situace. Často pobýval u babičky, od  ledna 2020 je v zařízení.

Rodiče dokázali pro Marka zajistit jen ty základní potřeby. Bohužel, byl Marek často přítomen jejich vztahovým konfliktům. Dnes je zájem rodičů o syna velmi proměnlivý; někdy projeví velký zájem, pak se na dlouhou dobu zcela odmlčí.

Po umístění do zařízení se chlapec uklidnil, působí jako spokojené a spíše nenápadné dítě. Do školy ještě nenastoupil, má odklad školní docházky. Potřebuje podpořit v rozvoji řeči. Marek je usměvavý chlapec. Rád si hraje s autíčky, baví ho kreslení. Velmi oblíbené má stavebnice, kdy může něco budovat a tvořit. Činnosti, které už zná, dělá rád. Někdy je pro něj těžké učit se novým věcem a překonávat překážky, má tendenci se předem vzdávat. Někdy se jeho nálada náhle změní, je neklidný a prosazuje se důrazně ve svých potřebách. Rád si hraje s ostatními dětmi a je také rád sám, kdy si nepřeje, aby ho někdo vyrušoval. Vítá fyzický kontakt, rád se objímá a mazlí. Podporující je pro něj péče psychologa a logopeda.

Pro Marka hledáme pěstounskou rodinu, která pro něj dokáže vytvořit klidný domov a zázemí se srozumitelnými pravidly. Chlapec potřebuje především pozornost a podporu pro to, aby mohl dál rozvíjet svoji přirozenou zvídavost.